ÖRN: Bir ay önceki çalışma alanı incelemesi yapılabilir mi ?

Evet, bütün veriler belediyenin belirlediği süre zarfında sistem tarafından saklanır. Saklanan veri üzerinde sorgulama yapılabilir ve inceleme gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda veriler düzenli olarak yedeklenerek belediyeye teslim edilir.

Evet, araç bazlı kat edilen mesafe, süre bilgileri raporlanabilir. Personel bilgileri de eklenerek aynı zamanda personeller hakkında da raporlar oluşturulabilir.

Evet, konteynerin toplanma geçmişi sistem üzerinden takip edilebilir. Bir konteynerin hangi kamyon tarafından toplandığı, toplanma geçmişi, toplanma zamanı raporlanır.

Takılan etiketler iki adet akıllı vida ve kuvvetli bir yapışkan ile monte edilmektedir. Bu sayede basit bir müdahale ile sökülmesi mümkün değildir. Etiketler, “IP67 Koruma Sınıfına” sahiptir ve zorlayıcı dış ortam koşullarına uygundur.

Çöpün toplanma anını görüntüleyen kamera sistemi;  kamyon üzerinde bulunan okuyucunun etiketi okumasıyla tetiklenir ve görüntü almaya başlar. 7 saniyelik sadece çöpün toplanma anına ait kayıt oluşturur. Talep doğrultusunda 7 saniyelik süre arttırılabilir ancak yaptığımız çalışmalar sonucu en uygun sürenin 7 saniye olduğu tespit edilmiştir. 

Sürekli bir kamera izlemesi yapmak için Akıllı Atık Toplama Sisteminden bağımsız ayrı bir kayıt cihazı ve kamera sistemi ile ekstra bir sistem uygulaması yapılabilir.

Sistem arayüzü web uygulaması olarak çalışmaktadır. Mevcut web uygulaması mobil uyumlu olup, akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazlardan da erişim sağlanabilmektedir.

Evet, talep olduğu takdirde kamyonlara takılan tabletler ile algoritmik bir şekilde oluşturulan en verimli rota kamyonlara aktarılabilir.

Evet, tüm konteynerlerin adresleri enlem, boylam bilgisi ve adres bilgisi ile raporlanır. Aynı zamanda konteynerlerin yerlerinin değişmesi durumunda da bu durum ekstra olarak raporlanır. Yeri değişen konteyner sistem haritası üzerinde kendi adresini otomatik olarak düzenler. Bu sayede konteynerlerin adresleri her zaman güncel olarak tutulmaktadır.

Konteyner, kamyon sayıları ve gelecek istekler doğrultusunda değişkenlik göstermektedir.

Ürünün ekstra bir işletme maliyeti bulunmamaktadır. Sistemi takip eden personel tarafından bilgisayarla takip yapılması sağlanarak çöplerin toplanıp toplanmadığını takip eden saha personellerinin iş yükünü ortadan kaldırır. Yani personel maliyetinden tasarruf sağlanırken yapılan işin verimliliğini arttırılmış olur..   

Sistem “Anahtar Teslim” olarak kurulur. “Süresiz ve Sınırsız” lisans ile teslim yapılır. Sadece Garanti süresi sonrası bozulan, kırılan ürünler için bakım-onarım anlaşması gerçekleştirilebilir.

Anahtar teslim kurulum 2 ay içerisinde gerçekleştirilir.